Statki typu MSC – rejsy warte swojej ceny?
Rejsy morskie w ciągu ostatnich kilku lat znacznie zyskały na popularności wśród turystów. Przez cały rok organizuje je tu , które posiada w ofercie między innymi podróże statkami MSC. Rejsy nimi są wprawdzie nieco droższe od rejsów statkami typu Costa, jednak za ich wyborem przemawiają:

  • dostęp do szerszej liczby rozrywek wliczonych w cenę,
  • wyższy poziom bezpieczeństwa podróży,
  • szersze możliwości dostosowania warunków rejsowych do indywidualnych oczekiwań.18887(19)


Nie ma chyba lepszej możliwości niż porównanie standardów panujących na obu typach statków we własnym zakresie. Statki typu Costa różnią się od statków typu MSC. Rejsy organizowane tymi ostatnimi na ogół faktycznie obfitują w szerszą gamę atrakcji, ale nie wszyscy potrzebują bezustannej stymulacji. Są ludzie, którzy zdecydowanie lepiej wypoczywają otoczeni wszechobecną ciszą i spokojem. W ich przypadku z pewnością nie sprawdziłyby się statki typu MSC. Rejsy nimi przewidziane są zazwyczaj dla większej ilości osób niż rejsy statkami typu Costa. Na statkach MSC rejsy przebiegają również bardziej imprezowo – co rusz odbywają się dyskoteki, koncerty i inne podobne wydarzenia.


Na statkach MSC rejsy przebiegają również bardziej imprezowo18887(17)


Nie może ulegać żadnej wątpliwości fakt, że każdy powinien wybrać statek odpowiedni dla jego indywidualnych potrzeb. Sugerowanie się tylko aktualnie panującą modą może okazać się zgubne.